Żywienie rybek akwariowych

Category: Zakupy i usługi

Prowadzenie własnego akwarium wiąże się z braniem odpowiedzialności za żywe istoty, które będą w nim mieszkały. Dlatego naszą rolą jest zapewnienie im odpowiednich warunków oraz kwestii żywieniowych. Ta druga jest szczególnie kłopotliwa dla osób, które nie mają wcześniejszego doświadczenia z prowadzeniem własnego akwarium.

Rodzaje pokarmu dla rybek

pokarm ryby akwarioweOferta na rynku jest bardzo zróżnicowana dlatego należy mieć ogólne pojęcie dotyczące tego rodzaju zadania jakie przed nami staje. Pokarm możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to ten przetworzony. W tej kategorii znajdziemy różnego rodzaju płatki, chipsy, granulaty oraz tabletki. Przed kupnem należy zapoznać się z ich przeznaczeniem. Dobry pokarm ryby akwariowe powinien mieć na sobie pierwotne przeznaczenie. Jeżeli chodzi o płatki to jest to najbardziej popularna forma. Są one kruche oraz delikatne. Ich zaletą jest fakt, że możemy je rozkruszyć na dowolną wielkość. Dlatego sprawdzą się w przypadku większych jak i mniejszych rybek. Chipsy są trochę grubsze oraz bardziej ciężkie. Oznacza to, że ten pokarm spadnie nam na dno. Jest on idealny dla tych gatunków, które lubią żerować w dolnych częściach zbiornika. Przykładem może być sum bądź glonojad, który raczej zapuszcza się w niższych obszarach. Granulat jest w tej kwestii różny. Nie które szybko opadają, a inne długo pozostają na powierzchni wody.

Dlatego naszą rolą jest zapoznać się z danym typem tego rodzaju pokarmu, ponieważ może być on przeznaczony do różnych gatunków ryb. Jeżeli chodzi o tabletki to one z pewnością sprawdzą się tych osobników, które preferują żer przy dnie. Kolejnym typem, który spotkamy w dobrym sklepie zoologicznych są pokarmy naturalne. Tutaj również mamy szeroki wybór i możemy przebierać z pośród mrożonych, suszonych czy żywych elementów.