Zalety ocieplania agrowłókniną

Category: Dom i Ogród

Na zimę wiele kwiatów, o które dbamy cały rok i które pięknie kwitną trzeba zabezpieczyć przed mrozem. Nie jest to prosta sprawa jeśli zima jest mroźna i wiele materiałów, którymi normalnie ocieplaliśmy, na przykład słoma, absolutnie nie sprawdzi się, mimo iż również działa izolacyjnie, jednak do pewnej temperatury.

Różne rodzaje agrowłókniny

agrowłókninaNa szczęście dostępna w sprzedaży jest innowacyjna mata oddzielająca i ochraniająca nasze rośliny przed niską temperaturą. Taki wynalazek to agrowłóknina. Znamy ją i często stosujemy jednak niewielu z nas wie, że są jej różne rodzaje i nie każda sprawdzi się do okrywania roślin ogrodowych. Agrowłókniny robione są z polipropylenowych włókien, które mają doskonałą przepuszczalność powietrza i wody oraz wpływają pozytywnie na wzrost i rozwój rośliny. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje agrowłókniny: do osłaniania roślin przed zimnem oraz aby zwiększyć ich wzrost oraz do ściółkowania gleby. Same agrowłókniny do okrywania roślin dzielą się na kilka podstawowych rodzajów: wiosenne, wiosenno -zimowe oraz zimowe. Agrowłókniny do ściółkowania gleby w celu ochrony przeciw chwastom dzielą się na czarne i brązowe. Każda z nich również dzieli się na kilka rodzajów. Agrowłóknina najlepiej sprawdzi się na polach, w ogrodach, tunelach foliowych oraz szklarniach, nawet tyh nieogrzewany a może zwłaszcza właśnie w takich, w których ta ochrona przed temperaturą jest szczególnie wymagana aby rośliny prawidłowo kwitły. 

Aby odpowiednio zabezpieczyć glebę lub osłonić roślinę musimy przyjrzeć się bliżej budowie osłonki, którą chcemy zastosować. W tym celu warto zapytać się doradcy w sklepie ogrodniczym, który powinien wytłumaczyć nam, który rodzaj najlepiej sprawdzi się w celu, do którego chcemy daną osłonę zastosować.