Zabezpieczenie na dachu przed upadkiem

Zabezpieczenie na dachu przed upadkiem

Osiatkowanie to bardzo dobre zabezpieczenie, jeśli na dachu jest już blacha. Jednak w przypadku budowy konstrukcji siatka nie sprawdza się już tak dobrze i trzeba pomyśleć o innym zabezpieczeniu. Trzeba na to zwracać uwagę zwłaszcza wtedy, jeśli dach budujemy na bardzo wysokim budynku. W takich sytuacjach wybieram jak najlepsze metody zabezpieczenia, aby każdy pracownik był bezpieczny.

Zabezpieczenia przy budowie dachu

zabezpieczenia przed upadkiem z dachuNajbardziej skutecznym zabezpieczeniem jest siatka ,jednak taka, która znajduje się kilka metrów poniżej konstrukcji. Doskonale amortyzuje ona upadek, dzięki temu nawet jeśli pracownik spadnie, nie stanie się mu nic złego. Zabezpieczenia przed upadkiem z dachu mogą być jeszcze zupełnie inne. Niektórzy stosują metodę lin asekuracyjnych, które są podpięte do pracowników. Są one przytwierdzone do specjalnych bloczków na szczycie dachu. Dzięki temu jeśli pracownik zacznie spadać, bloczek się zablokuje i pracownik zawiśnie na linie. Dzięki temu uniknie upadku. Jednak system o którym napisałem na początku jest dużo lepszy, ponieważ nie ma ryzyka, że pracownicy podczas pracy poplączą liny. Do takich zabezpieczeń należą też siatki boczne, w przypadku zjechania na belce w dół dachu. Taka siatka jest wykonana z metalu, a jej udźwig to ponad dwieście kilogramów. Trzeba ją tylko dobrze przymocować na czas prac. Dzięki temu pracownicy są bezpieczni.

Takie zabezpieczenia sprawdzają się na każdym dachu. Nie zawsze wybiera się osiatkowanie, ponieważ siatka może plątać się pod nogami, kiedy dach nie jest przykryty żadnym materiałem. Trzeba przy tym pamiętać o tym, że zdrowie pracowników na budowie jest najważniejsze i nie można tego ryzykować. Nowoczesny budowlaniec to przede wszystkim bezpieczny i świadomy budowlaniec. To bardzo ważne.

Close Menu