Wysokość pianki materaca

Wysokość pianki materaca

 

W większości hoteli i miejsc noclegowych można spotkać materace z pianek, lub popularne sprężynowe. Najczęściej posiadają średni poziom twardości, aby każdej osobie odpowiadał i pozwalał się w miarę dobrze wyspać i wypocząć po podróży.

Na jakich materacach piankowych śpimy w domu?

materac piankowy 10 cmW hotelu nie mamy wyboru łóżka, bo wszystkie są jednakowe. Jednak w domu możemy spać na każdym modelu jaki tylko nam się podoba. Idąc do sklepu z wyposażeniem sypialni, znajdziemy mnóstwo materaców piankowych i sprężynowych, bo Polacy głównie takie kupują. Materac piankowy 10 cm jest polecany osobom posiadającym dość płytką ramę łózka. Aby łatwo można było wejść i zejść z materaca, powinien on być przynajmniej na równo z ramą. Do głębokich ram, polecane są materace o wysokości powyżej piętnastu centymetrów. Piankowe materace dzielą się na miękkie, średnie i twarde. Ponadto znajdziemy też specjalistyczne materace, których ergonomiczna powierzchnia dopasowuje się do ciała osoby śpiącej na plecach, brzuchu, lub boku. Są osoby, które tylko tak śpią i właśnie dla nich zostały stworzone takie materace. Pianka jest antyalergiczna, więc mogą na niej spać osoby uczulone na kurz, roztocza, czy inne drobnoustroje. Piankowy materac doskonale amortyzuje ruchu podczas snu, dlatego nie zapadamy się w nim. Jeżeli wcześniej dokuczały nam bóle w kręgosłupie, to po nocy przespanej na takim materacu z pewnością o nich zapomnimy, bo nie będzie po nich śladu. Na materacu piankowym mogą spać dzieci, dorośli i osoby starsze, które mają problemy ze snem.

Materace tak samo jak inne produkty, posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich jakość, dlatego przed zakupem warto je sprawdzić. Materac z pianki dostępny jest w wersji jedno i dwuosobowej oraz posiada przynajmniej kilka wysokości pozwalających na dopasowanie go do każdego łóżka.