obóz językowy

Gdzie wybrać się na obóz językowy?

Category: Kultura języka

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się obozy językowe. Jednak nie tylko takie obozy odbywają się w kraju, ale także coraz częściej są organizowane za granica. Dzięki temu nauka języka obecnego może być realizowana w kraju, gdzie jest on codziennością.

Czy warto wybrać się na obóz językowy?

nauka podczas wyjazdu językowegoObozy językowe są bardzo dobrym oraz szybkim sposobem na nauczenie się języka obcego. Obóz językowy może zostać zorganizowany w każdej części świata. Jest to na pewno dobry sposób na wakacje, a przy okazji można nauczyć się języka obcego. Poza tym takie wyjazdy językowe także mają inne zalety. Na takich obozach poznaje się ludzi z całego świata. Dzięki temu można zaznajamiać się z ich kulturą oraz tradycjami. Nauka języka odbywa się tu dwadzieścia cztery godziny na dobę, bo jak inaczej się porozumieć z innymi uczestnikami wyjazdu z innych kraju. Poza tym na takich obozach także są prowadzone inne sposoby nauki języka obcego, takie jak:

 • rozmowy
 • czytania
 • słuchania

Takie wyjazdy językowe są organizowane przez cały rok, nie tylko w okresie wakacyjnym. Płacąc za taki obóz językowy ma się najczęściej wliczone:

 • kursy
 • wyżywienie
 • zakwaterowanie
 • wycieczki
 • materiały edukacyjne
 • transport

Wybierając się na taki obóz za granicę, wiadomo trzeba zwiedzić okolicę, nie jest to tylko nauka w murach języka. Dlatego warto wybrać takie miejsce na obóz, aby w wolnym czasie będzie na pewno można było robić coś ciekawego, a także zwiedzać i poznawać nowe miejsca.

Podróż busem do Belgii na obóz językowy

bus do przewozu osóbDecydując się na obóz językowy, pozostaje jeszcze kwestia transportu do innego państwa. Obecnie większość biur, które zajmują się organizacją takich obozów językowych oferuje także własny transport busem lub autobusem. Także i jedna firma z Poznania oferuje busy do Belgii, które wożą uczestników takich wyjazdów językowych do Belgii. Busy Poznań Belgia, są bardzo komfortowe. Przewoźnik nie może sobie pozwolić na niezadowolonych klientów, gdyż takie usługi w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne, a więc jest duża konkurencja. Dlatego standardem wyposażenia busów do Belgii jest darmowe Wi-Fi oraz ekran, na którym puszczane są filmy. Poza tym w takim busie można znaleźć wygodne, rozkładane siedzenia. Także klimatyzacja na upalne dni jest już w standardzie, jak i dodatkowe ogrzewanie na mrozy. Dzięki dużej konkurencyjności w tej dziedzinie na rynku, osoby podróżujące za granice uzyskują komfort podróżowania jak i usługę najwyższej jakości.

Obóz językowy w stadninie koni

czaprak dla koniaTakże coraz większą popularnością cieszą się nietypowe obozy językowe. Jednym z przykładów są takie wyjazdu organizowane do stadniny koni. Nie tylko wtedy ma się zagwarantowaną naukę języka obcego, ale także rozrywkę i naukę jazdy konnej. Takie obozy dwa w jednym to w ostatnim czasie hit, na który decyduje się coraz większa liczba młodych ludzi, szczególnie takich, którzy kochają zwierzęta. Podczas takie obozu nie tylko można się nauczyć jazdy konnej, ale także wszystkiego, jeśli chodzi o hodowlę koni. Zaczynając od pielęgnacji tych pięknych zwierząt, a kończąc na zakładaniu takich przedmiotów jak ochraniacze dla konia. Także można poznać modę jeździecką, między innymi bryczesy damskie czy derki dla konia. Poza tym także takie obozy językowe są ogniwane w połączeniu z pływackimi obozami, a także obozy językowe są łączone z wyprawami górskimi.

 


Szczegółowe informacje związane z tematem dostępne są na:

 • Przewozy-skafander.pl – strona internetowa firmy oferującej busy do Belgii
 • Lingwista.com.pl – witryna internetowa agencji organizującej wyjazdy językowe
 • Stajniasklep.pl – sklep online sprzedający ochraniacze dla konia
 • Ang.pl – serwis internetowy dla osób uczących się języka angielskiego

Podsumowanie

Obóz językowy to nowatorska metoda na naukę języka obcego. Jest to to fajny sposób na spędzenie wakacji, a przy okazji na poznanie nowych miejsc i naukę języka obcego. Także na takim obozie można poznać osoby z całego świata, co na normalnych wakacjach na pewno się nie przydarzy.