Wpływ na zdrowie zielonej herbaty matcha

Wpływ na zdrowie zielonej herbaty matcha

Wielu z nas codzienne picie herbaty traktuje jako swojego rodzaju rytuał. Pijemy ją do śniadania, podczas przerwy w pracy, podwieczorku jak i podczas spotkań z przyjaciółmi. Obecnie, w sklepach kupimy jej wiele rodzajów. Do tych najpopularniejszych i dostępnych w niemalże każdym sklepu należą herbaty zielone, czarne, białe i czerwone. 

Stosowanie zielonej herbaty matcha

herbata zielona matchaCzęsto szukamy nowych smaków i niepowtarzalnych aromatów. Wybieramy więc herbaty o egzotycznych smakach lub te z dodatkiem orientalnych przypraw. Dobrym pomysłem będzie zaznajomienie się więc z japońską zieloną herbatą, zwaną matcha. Herbata ta wyróżnia się na tle innych przede wszystkim niespotykaną formą – ma ona postać intensywnie zielonego proszku. Taka herbata zielona matcha podawana jest obecnie często w nowoczesnych kawiarniach i restauracjach. Może być ona podawana z mlekiem lub samodzielnie. Dzięki jej niespotykanym aromacie i smaku zaskarbiła sobie już wielu zwolenników. Oprócz walorów smakowych i wizualnych może nam ona zaoferować wiele cennych właściwości. Do tych najbardziej znanych należy fakt, iż posiada ona całe mnóstwo antyoksydantów, które zapobiegają powstawaniu chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca a nawet nadciśnienie. Jest to herbata, która pomaga w detoksykacji organizmu. Wynika to z obecności chlorofilu. Dzięki zawartości kofeiny działa ona pobudzająco, niweluje stres, a także odpręża. Najnowsze badania wskazują, iż regularne jej picie może przyczyniać się do utraty masy ciała. 

Coraz chętniej sięgamy po zieloną herbatą matcha. Wyróżnia się ona na tle innych swoim zdecydowanym i bardzo intensywnym zielonym kolorem. Jest to dobry produkt dla wszystkich lubiących nowinki żywieniowe jak i tych, którzy dbają o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Regularne jej picie działa pozytywnie na wiele sfer naszego organizmu.