Właściwości mechaniczne stali 316L

Właściwości mechaniczne stali 316L

Obecnie na rynku można wyróżnić wiele gatunków stali. Różnią się od siebie przede wszystkim właściwościami. Dzięki nim właśnie mogą być stosowane w różnych warunkach. Należy zwracać na nie uwagę przy kupnie, by dobrać produkt, który sprawdzi się w danym otoczeniu. Oczywiście ułatwiają to przede wszystkim odpowiednie oznaczenia.

Zalety stali o numerze 316L

stal 316lW dzisiejszych czasach stal można spotkać niemal wszędzie. Od zakładów przemysłowych, przez hale produkcyjne, do sprzętów codziennego użytku. Dzięki temu, że jest tak bardzo popularna jest również łatwo dostępna. Łączy się to także ze zróżnicowanymi cenami. Jest to oczywiście bardzo dobre dla klientów, którzy mogą wybrać placówkę, która nie tylko proponuje najlepsze materiały, ale również nie zawyża ich kosztów. Wiele firm decyduje się na kupno stali o numerze 316L. Oznacza się ją również jako 1.4404. Oczywiście jej obróbka jest możliwa tylko w temperaturze od 900 do 1200 stopni Celsjusza. Po wykonaniu wszystkich prac, bez problemu można ją schłodzić, oczywiście na powietrzu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by formować ja również na zimno. Bez problemu można ją prasować, giąć, a także tłoczyć. Ponadto stal 316L jest również dobrze skrawalna i łatwa w polerowaniu. Oczywiście przed jej użyciem warto sprawdzić również jej inne właściwości. Między innymi takie jak gęstość, sprężystość, przewodzenie ciepła, a także ciepło właściwe i opór właściwy. W ten sposób będzie się pewnym, że wybrany gatunek stali sprawdzi się w danym otoczeniu i będzie służyć przez wiele lat.

W dzisiejszych czasach stal jest bardzo popularna. Bez problemu można zakupić ją niemal w każdym sklepie branżowym. Co więcej, nie nie stoi na przeszkodzie, by zapytać o jej dokładne właściwości osoby doświadczonej, czy po prostu sprzedawcy w sklepie, który z pewnością pomoże wybrać odpowiedni gatunek.