Stosowanie listw dylatacyjnych

Stosowanie listw dylatacyjnych

Przerwy powstające między pojedynczymi płytkami tworzą nieestetyczny wygląd całego okna. Szczeliny powstają pod wpływem nadmiaru wilgoci i trudno uniknąć ich pojawianiu się, jednak możliwe jest zakrycie. Elementy służące do tego celu mogą być stosowane na zewnątrz oraz w środku pomieszczeń. Zastosowanie konkretnego sposobu jest uzależniony od rodzaju posadzki.

W jaki sposób listwa przyokienna zmniejsza szczelinę?

dylatacyjne listwy przyokienneElementy, dzięki którym powstałe szczeliny są zakrywane, wykonuje się z aluminium lub stali. Istotną kwestią jest miejsce stosowania listw – na posadzkach budynków mieszkalnych lub przemysłowych. Dylatacyjne listwy przyokienne są stosowane w celach wykonania estetycznych przerw między ościeżnicą okienną, a tynkiem. Taki sposób niesie ze sobą wiele zalet. Po pierwsze jest to rozwiązanie, które zapobiega powstawaniu ewentualnych pęknięć części ościeżnic oraz tynków. Ponadto, nie ma szans, by pod okładzinę termiczną miała szansę dostać się choćby najmniejsza ilość wilgoci. Dodatkowo, estetyka wykonania jest wówczas wręcz idealna. Każdy model listwy posiada zbrojoną siatkę szklaną, która w żaden sposób nie przesiąka, dzięki zamontowanej piance. Ogólny wygląd listw jest uzależniony od konkretnego tynku strukturalnego. Ogromną zaletą jest również łatwość montażu do ościeżnicy, ponieważ wystarczy przykleić listwę. Ustawienie siatki może być dowolnie regulowane i dostosowywane do ziarnistości tynku. 

Listwy przyokienne można również przyciąć, gdy pojawia się taka potrzeba. Ogromną zaletą jest również zaopatrzenie w uszczelkę, dzięki której listwa jest właściwie zabezpieczana przed zabrudzeniem i wpływem wilgoci oraz innych szkodliwych warunków atmosferycznych. Instrukcja montażu zazwyczaj jest przekazywana przez producentów.

Close Menu