Profesjonalne biuro projektowe

Profesjonalne biuro projektowe

Jeżeli otwieramy swoje biuro projektowe to od razu chcemy, żeby epitety w jego kierunku brzmiały mniej więcej jako profesjonalne, dobre, najlepsze. Jednak tak naprawdę droga do takiej opinii jest długa i naprawdę wyboista. Aby doczekać się opinii profesjonalnego biura projektowego czeka nas długa przygoda, tysiące wybrednych klientów, trudnych projektów ale i bardzo dużo ludzi, którzy nas czegoś nauczą, wniosą coś do firmy itd.

Biuro projektowe to popularny biznes

biuro projektoweJednak ja ostatecznie sprawić, żeby tak się to skończyło, jak mówię? Najważniejsze, to się nie łamać, jeżeli będziemy utrzymywać się na rynku, to już jest sukces. Ile firm upada dość szybko po jej założeniu? Musimy walczyć o miejsce na rynku, a to jak wiadomo nie jest wcale takie łatwe. Niedrogie biuro projektowe w Kielcach to biznes, w który chce wejść bardzo dużo absolwentów studiów budownictwa lub architektury i nikogo to nie dziwi, ponieważ z własnego interesu jest zawsze największy dochód, mimo największej ilości obowiązków. A więc jeżeli jakoś się utrzymujemy na rynku choćby robiąc same projekty domów jednorodzinnych dla ludzi pochodzących z Kielc to jest to już niemal połowa sukcesu. Teraz musimy sprawić, żeby ludzie wychodzili od nas tylko i wyłącznie otrzymując to, czego oczekują. Nie mówię tutaj o odnalezieniu Atlantydy, a o dobrze wykonanym zleceniu. Jeżeli klient przychodzi i chce, żeby budynek wyglądał tak i tak, to tak ma wyglądać, jednak ma spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Czyli tak, projekty budowlane wyglądają tak jak miały wyglądać, a nasz pracownik lub my sami robimy tak, żeby był jednocześnie jak najlepszy. Czyli to od razu pokazuje, że musimy zatrudniać samych profesjonalistów. Nie ma miejsca na półśrodki. Albo ktoś pracuje na 100% i widać, że klienci wychodzą od niego/niej zadowoleni, albo nie ma dla niego miejsca. Oczywiście możemy starać się zmotywować go do pracy, jednak też nie możemy na tyle pozwalać, ponieważ nikt nie jest głupi i każdy z pracowników tak by zaczął. Więc tak, jeżeli mamy odpowiednio przygotowane projekty dla każdego klienta, obsługa jest profesjonalna to uważam, że to jak wygląda nasze biuro również jest bardzo ważne. Jeżeli klient przychodzi i chce wybudować sobie nowoczesny dom, to przecież nie będzie interesował go wystrój z ławostołem i kredensem z lat 70.

Biuro projektowe musi wyglądać na miejsce, w którym pracują specjaliści z zakresu projektowania. A to można stwierdzić nie tylko patrząc na projekty domów. Dlatego wygląd naszego biura jest równie ważny, chociaż nie najważniejszy dla tej branży. Branża nie jest łatwa, jednak jeżeli dostaniemy już przydomek „profesjonalne” to jesteśmy na wygranej pozycji.

Close Menu