Parametry żarówek oświetlających podczas nauki

Parametry żarówek oświetlających podczas nauki

Zarówno w miejscu pracy, jak i podczas nauki oczy człowieka wymagają odpowiedniego oświetlenia. Złe oświetlenie może negatywnie wpływać na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Posiadając dobrze dobrane oświetlenie nasza koncentracja jest znacznie zwiększona. Dobre oświetlenie jest niezwykle istotne w okresie jesienno-zimowym, kiedy mamy znacznie mniejszy dostęp do naturalnego światła.

Idealne oświetlenie led do nauki

żarówki led 12vOczy dziecka są podatne na różne zmiany, dlatego niezwykle istotny jest dobry wybór oświetlenia do biurka dziecka. Nowoczesna technologia led pozwala na dobranie adekwatnej jasności. Technologia led wyrażana jest lumenach (lm) i im więcej jest lumenów, tym większa jest jasność. Szacuje się, że optymalną wartością jest 1000lm. Zbyt duża moc żarówek może powodować szybkie męczenie się oczu dziecka. Natomiast wykorzystanie żarówki led 12v doskonale sprawdzi się do oświetlenia w sypialni, gdzie potrzebna jest znacznie mniejsza moc. Jasność jest prawie najważniejsza przy wyborze konkretnego oświetlenia do pracy czy nauki. Jednak należy również zwrócić uwagę na kwestię związaną z barwą światła. Najlepszym rozwiązaniem jest emitowanie światła białego, które posiada chłodną temperaturę barwową. Takie zawiera dużo składnika niebieskiego, które pobudza nasze oczy do pracy, pozytywnie wpływa na koncentrację oraz pomaga odpowiednio się skupić. Trzecim aspektem, który musi być brany pod uwagę jest wskaźnik oddawania barw CRI wyrażany w jednostkach Ra. Określany jest w skali od 1 do 11. Im wyższy, tym lepszy.

Podczas urządzania pokoju dla dziecka lub miejsca do pracy niezwykle istotne jest, aby zwrócić uwagę na otaczające nas światło. Odpowiednio wybrane oświetlenie może pomóc nam w nauce czy pracy, jednak źle dobrane negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników, które decydują o odpowiednim naświetleniu.