Nowoczesny monitor gamingowy od LG

Nowoczesny monitor gamingowy od LG

Monitory o dużej rozdzielczości miały wiele zalet, aczkolwiek do dłuższego grania często okazywały się nie wygodne. Duża przekątna oznaczała konieczność dzielenia uwagi by szybko zaglądać na choćby boczne mapy. Rozmiary monitora często również powodowały rozmycie kolorów na skrajach ekranu, co przeszkadzało znacznej części kolegów graczy.

Monitor gamingowy LG z zakrzywioną matrycą

monitor lg zakrzywionyPodczas gdy większość kolegów znosiła mankamenty dużych monitorów, które nadrabiały swoje wady ogromną jakością obrazu, inni wybierali mniejsze modele. Ja jednak postanowiłem spróbować innego rozwiązania. Od kilku lat na rynku pojawiały się coraz częściej monitory z zakrzywioną matrycą, które eliminowały problem rozmycia kolorów i umożliwiały wygodniejsze patrzenie w każdy punkt wyświetlanego obrazu. Były one bardzo wychwalane przez graczy którzy przestawili się na nie ze zwykłych monitorów, dlatego też postanowiłem wypróbować monitor LG zakrzywiony, by sprawdzić osobiście, jak taki sprzęt się spisuje. Monitory od LG, mimo przystępnych cen, miały osiągi porównywalne do sprzętu z najwyższej półki, a model z zakrzywioną matrycą nie odstawał od nich parametrami. Bardzo dobra jakość i ogromne możliwości dopasowania ustawień były dopełnione matrycą na której każdy punkt obrazu był doskonale widoczny z pozycji gracza, a typowe rozmycie kolorów czy oświetlenie monitora, przeszkadzające w graniu nie miały miejsca.

Monitor taki miał równie wysoką jakość co pozostałe modele od LG o tej samej przekątnej, jednocześnie eliminując większość mankamentów które owe modele posiadały, więc dla graczy był wręcz idealnym wyborem. Zwłaszcza przystępna cena, jak przystało na monitor od LG, była tutaj najbardziej przyciągającym czynnikiem, dlatego coraz częściej był to pierwszy monitor początkujących gamerów.

Close Menu