Nowoczesne doki do przeładunku

Nowoczesne doki do przeładunku

Nowoczesny magazyn, a także centrum logistyczne potrzebuje wielu rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie dobre działanie każdego centrum tego typu. Do najważniejszych elementów pracy tego typu magazynu możemy zaliczyć przede wszystkim sam moment przeładunku. Aby był on maksymalnie usprawniony, stosuje się specjalne doki magazynowe i przeładunkowe, dzięki którym cały proces przeładunku towarów odbywa się bardzo sprawnie.

Dlaczego w magazynach montuje się nowoczesne doki?

doki przeładunkoweDzięki temu, że w magazynach i centrach przeładunkowych są zamontowane wysokiej jakości, nowoczesne doki, możliwe jest ładowanie kilku lub kilkudziesięciu samochodów jednocześnie. Typowy widok ściany magazynu to właśnie szereg nowoczesnych śluz i doków załadunkowych, które są umieszczone jedna przy drugiej w danym centrum logistycznym. Doki przeładunkowe są podstawowym elementem usprawniającym ładowanie każdych towarów. W wielu przypadkach mamy do czynienia z nowoczesnym dokiem, który posiada specjalne uszczelnienia (śluzy uszczelniające), oraz odpowiednie systemy odbojnic i naprowadzaczy, które umożliwiają bezproblemowe nakierowanie samochodu ciężarowego na dok. Dzięki temu, że cały proces naprowadzania, a także dopasowywania podestów hydraulicznych zajmuje niewiele czasu, praca może być wydajna, a pracownicy nie tracą czasu na zbędne przedłużanie całej procedury.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji doków przeładunkowych wyeliminowane zostaje także ryzyko wypadku podczas załadunku. Dzieje się tak dlatego, że tego typu doki są niezmiernie dobrze dopasowane do każdej wielkości naczepy i nadwozia samochodu. W tym przypadku mamy do czynienia z poprawą warunków pracy zarówno w przypadku osób pracujących na magazynie, jak i kierowców prowadzących samochody dostawcze i ciężarowe.