Najlepszy wózek dla dziecka

Najlepszy wózek dla dziecka

Jednym z pierwszych zakupów, których dokonujemy gdy dowiadujemy się, że nasza rodzina się powiększy jest kupno wózka. Stajemy przed wyborem setek modeli oferujących gondole, spacerówki i wózki wielofunkcyjne.

Typy wózków dziecięcych

wózki dziecięceDla najmłodszych dzieci zostały stworzone gondole. To głębokie wózki, w których maluszki mogą wygodnie spać. Jednak wózki tego typu będą służyć rodzicom i dziecku przez około sześć miesięcy. Potem dziecko może stać się za duże, by komfortowo ułożyć się w gondoli, zwłaszcza jeśli czas ten wypadnie na chłodniejsze miesiące, gdy dziecko będzie nosiło grubsze ubrania. Dla starszych dzieci najlepiej sprawdzają się spacerówki. Kiedy maluch potrafi już stabilnie siedzieć zwykle w takiej pozycji chce zwiedzać świat. Większość spacerówek ma możliwość regulacji siedziska – gdy dziecko zaśnie możemy z łatwością opuścić oparcie, by zapewnić maluchowi sen w pozycji leżącej. Wózki dziecięce wielofunkcyjne to takie, które łączą w sobie dwa powyższe typy. Najpierw do stelażu montuje się gondole, a gdy dziecko z niej wyrośnie, można zmienić wózek na spacerówkę. Są to wózki wielofunkcyjne 2w1. Jeśli do zestawu dołączony jest jeszcze fotelik samochodowy, który również możemy zamontować na wózku, mówimy o wózkach wielofunkcyjnych 3w1. Wózki wielofunkcyjne stają się najpopularniejszym typem – to jeden zakup, który może służyć na lata. Dodatkowo przy każdym z wózków możemy spotkać atrakcyjne dodatki dla rodziców, jak pojemne torby i możliwość regulowania rączki wózka.

Każdy typ wózków dziecięcych ma swoje wady i zalety. Od nas zależy, które z nich uznamy za ważne i na jaki wózek ostatecznie się zdecydujemy. Pod uwagę powinniśmy wziąć też gabaryty wózka. Jeśli chcemy podróżować z dzieckiem, najlepiej by wózek bez problemu mieścił się w bagażniku naszego auta.