Na ratunek rzadkim rzęsom

Na ratunek rzadkim rzęsom

 

Nie jedna kobieta zmaga się z problemem rzadkich rzęs. Czasami wypadanie rzęs jest skutkiem doczepiania sztucznych do naturalnych, czasem jest to problem genetyczny lub skutek nie przyjmowania żadnych witamin i złego odżywiania. 

Jak pielęgnować rzęsy?

dobra odżywka do rzęsZ problemem rzęs stykają się zazwyczaj kobiety, bardzo rzadko problem ten dotyka mężczyzn, a nawet jeśli tak się dzieje, mężczyźni nie muszą z tym nic robić, ponieważ ich nie malują. Każda kobieta wie jaka jest różnica pomiędzy niepomalowanymi a pomalowanymi rzęsami. Te pomalowane dodają charakteru oczom i są wykończeniem makijażu. Jeśli rzęsy są bardzo rzadkie, nawet pomalowanie ich maskarą niewiele da. Jeśli nasze rzęsy są zniszczone i wypadają należy niezwłocznie coś z tym zrobić. Pierwszą myślą jest nałożenie odżywki. Nie każda odżywka będzie skuteczna, wszystko zależy od marki oraz od składników odżywczych. Każda dobra odżywka do rzęs musi mieć w sobie panthenol. To składnik, który złagodzi stan zapalny i pomoże pobudzić wzrost rzęs. Przy kupowaniu odżywki ważny jest również czas, po którym zacznie ona działać. Niekiedy bardzo długo trzeba czekać na efekty, dlatego warto poszukać takiej odżywki, która będzie działać natychmiastowo. Zazwyczaj po około dwóch tygodniach powinno zauważyć się różnicę. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to, żeby odżywka nie uczulała. Zawsze przed użyciem produktu należy zrobić próbę uczuleniową, czyli nałożyć niewielką ilość produktu i poczekać dwadzieścia cztery godziny. Jeśli po tym czasie nie zauważymy nic niepokojącego, można stosować dany produkt.

Kupując odżywkę do rzęs przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej skład. Tylko odpowiednie składniki sprawią, że rzęsy będą szybciej rosnąć oraz wzmocnią się i przestaną wypadać. Oprócz tego zawsze pamiętajmy o wykonaniu próby uczuleniowej.