Maszyny stosowane przy przerobie tkanin

Maszyny stosowane przy przerobie tkanin

Tkaniny jako surowiec występują w branży odzieżowej, pościelowej, galanteryjnej, a także technicznej. Tkaniny wykorzystywane są nie tylko w branżach przemysłowych, ale również w indywidualnych pracowniach krawieckich lub na własny użytek. W każdym z tych obszarów efekt wykorzystania tkaniny uzyskuje się dzięki maszynom, w tych branżach stosowanych.

Do czego służą przewijarki?

przewijarki tkaninSpośród wielu maszyn odzieżowych, takich jak maszyny do szycia, krojenia czy prasowania powszechne zastosowanie mają przewijarki tkanin. Służą one do przewijania i pomiaru tkaniny. Tkanina przewijana jest z wałka umieszczonego w koszu, na wałek umieszczony na rurze nawijającej. Równocześnie na specjalnym liczniku metrów, odbywa się pomiar tkaniny na wałku. Dodatkowo, za pomocą specjalnego noża można odkroić odcinek materiału o żądanej długości. Ten sprytny odkrawacz wbudowany jest w ramię przewijarki. Odkrawacz może być ręczny albo automatyczny. Proces przewijania odbywa się za pomocą wała napędowego, z prędkością 50 – 60 m/min. Oprócz przewijarek dostępne są również przewijarko-przeglądarki, które posiadają podświetlony ekran, po którym przewijany jest materiał. Dzięki temu urządzeniu można zweryfikować dostarczoną przez dostawcę tkaninę, pod względem metrażu i ewentualnych wad. Można także precyzyjnie ustalić odcinki pomiędzy skazami materiału. Dodatkową ważną cechą  przewijarko-przeglądarek jest możliwość zapewnienia równomiernego naprężenia nawijanej tkaniny.

Urządzenia powyższe mają powszechne zastosowanie we wszelkich zakładach odzieżowych i wytwórczych z tkanin. Ponadto znajdują się w hurtowniach tkanin i w zakładach tekstylnych. Nie ma żądnych utrudnień w zakupie tych maszyn. Sprzedający oferują on-line duży wybór nowych i używanych przewijarek różnych firm. Urządzenia oferowane są z pełnym opisem cech i charakterystyk.

Close Menu