Jakie podkłady pod panele są dobre?

Category: Urządzanie wnętrza

Jak wiadomo, na rynku znajdziemy wiele podkładów, które możemy ułożyć pod panelami podłogowymi. Powinny one mieć swoje cechy, dzięki którym będą dobrze się sprawdzać w tej roli. Powinieneś o tym poczytać, aby mieć pewność, że wybrałeś dobrze. Wiadomo, że koszt podkładów to znacząca część opłat, które zapłacisz za wymianę materiału podłogowego. Nie musisz być specjalistą, aby dobrze wybrać.

Cechy dobrych podkładów pod panele

podkłady pod panele podłogoweMówiąc o cechach naprawdę dużo można powiedzieć. Podkłady pod panele podłogowe nie mogą pod żadnym pozorem wchłaniać wilgoci. Są one ukryte pod podłogą, więc ich wymiana byłaby trudna. Musza być także odpowiednio twarde, aby nie było uczucia uginania się podłogi pod nami, ani skrzypienia. Jest to jedna z najważniejszych cech. Powinny za to dobrze izolować powierzchnię przed utratą ciepła. Beton może wchłaniać temperaturę, a powinno nam zależeć na tym, by tak nie było. Bardzo ważne jest, aby cena podkładu nie przewyższała ceny paneli. Zazwyczaj chcemy oszczędzić pieniądze. Ich grubość to też ważna cecha. Nie może przekraczać centymetra, ponieważ jeśli w dwóch sąsiadujących pomieszczeniach mamy inne nawierzchnie, wyraźnie byłoby widać różnicę. Waga podkładów to także bardzo ważny czynnik. Jeśli panele kładzione są na piętrze, waga podkładu nie może naruszać bezpieczeństwa stropu oraz zbrojenia. Najlepiej, jeśli metr kwadratowy będzie ważył około dziesięciu dekagramów. 

Takie podkłady można spokojnie układać na podłodze, wiedząc, że za jakiś czas nie będzie konieczności ich wymiany. Na pewno zależy nam na tym, by podkład dobrze sprawdzał się w swojej roli. Nie ma innego wyjścia, niż wybór dobrych materiałów, prezentujących wysoką jakość. Nawet bez wiedzy specjalistycznej znajdziesz takie w hipermarketach.