Jak poprawnie parkować?

Jak poprawnie parkować?

Niejednokrotnie podjeżdżając na parking galerii handlowej dostajemy szału w momencie, gdy musimy gdzieś zaparkować nasz samochód. Wbrew pozorom zrobienie tego szybko i bezpiecznie, by nasz samochód nie został obtarty, czy też obity, wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Nawet doświadczeni zakupoholicy mają z tym nie lada problem.

Gdzie bezpiecznie pozostawić samochód?

system parkingowy bezobsługowyWarto uświadomić sobie pewien fakt, otóż blisko wejścia w cale nie znaczy bezpiecznie. Mimo tego, że nasz pojazd najpewniej będzie obejmowany kamerami monitoringu, to również będzie najbardziej narażony na obicie drzwiami przez zbyt blisko parkujące samochody. Biorąc do tego pod uwagę fakt, że miejsca parkingowe pod galeriami są bardzo wąskie, to poruszanie się po parkingu dużym samochodem nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli już jeździmy suwem, koniecznie parkujmy na miejscach nieco oddalonych od wejścia, bowiem w dni robocze niemal pewne jest, że na takim miejscu nasz pojazd nie będzie miał zbyt wielu sąsiadów. Zarządcy parkingów pod galeriami handlowymi by uniknąć długotrwałego zajmowania miejsc parkingowych wprowadzili system parkingowy bezobsługowy, dzięki któremu parkin jest zajmowany tylko na czas robienia zakupów. Sam system jest bardzo prosty, bowiem przy wjeździe na parking pobieramy specjalny bilet, po czym idziemy spokojnie robić zakupy. Gdy nasza droga zaczyna zmierzać ponownie do auta, przy wyjściu posługując się pobranym wcześniej biletem, opłacamy parking, a następnie wsiadamy do auta i wyjeżdżamy otwierając szlaban opłaconym biletem.

Bardzo ważne w tym wszystkim jest, by nie zgubić biletu parkingowego, bo przyjdzie nam zapłacić za to najwyższą możliwą opłatę za parkowanie. Nie mniej jednak nie ma tragedii, bo opłata ta to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych.