Czym jest karboksyterapia?

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest zabiegiem bardzo popularnym w wielu salonach kosmetycznych. Ze względu na dosyć niskie koszty oraz natychmiastowe efekty zachęca coraz więcej osób do jej stosowania. Polega on na wstrzykiwaniu medycznego dwutlenku węgla pod skórę, w miejsca w których chcemy działać.

Dla kogo polecany zabieg karboksyterapii?

karboksyterapia łódźKarboksyterapie stosuje się głównie w celach leczniczych. Wykorzystywana jest w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, zaburzeń krążenia, pojawiających się skurczy kończyn czy trudno gojących się ran czy łuszczycy. Swoje zastosowanie odnajduje również w przypadku medycyny estetycznej. Zabieg ten potrafi zredukować cienie pod oczami, cellulit a nawet niewielkie zmarszczki pojawiające się na naszym ciele z wiekiem lub zmarszczki mimiczne. Kosmetolog przy użyciu odpowiedniego urządzenia wstrzykuje w wybrany obszar medyczny dwutlenek węgla, który rozchodzi się po komórkach i rozszerza naczynia krwionośne. Dzięki temu poprawia się ukrwienie skóry. W ostateczności skóra szybciej się regeneruje, a co za tym idzie jest bardziej odżywiona. Dzięki zabiegowi wzmożona jest również produkcja kolagenu, który pozytywnie wpływa na sprężystość oraz jędrność skóry. Karboksyterapia poradzi sobie świetnie ze zwiotczałą po porodzie skórą, opadającą powieką czy bliznami na ciele, również tymi potrądzikowymi. Decydując się na zabieg warto udać się do profesjonalnej osoby, która posiada odpowiednie wykształcenie i certyfikaty potwierdzające jej umiejętności. Jeśli interesuje nas karboksyterapia łódź jest miastem, w którym znajdziemy wiele gabinetów oferujących tego rodzaju usługi.

Wybór odpowiedniego kosmetologa jest kluczem to prawidłowo wykonanego zabiegu karboksyterapii. I mimo, że jest to zabieg w pełni bezpieczny jeśli nie jest przeprowadzony w odpowiedni sposób może wywołać wiele skutków ubocznych. Jest również przeciwwskazany w przypadku problemów z ciśnieniem, padaczce, niewydolności nerek oraz przy cukrzycy.